• Yeni
search
Tam Buğday Siyez Unu 2 Kg.

Tam Tane Siyez Unudur. 

Elekten Geçirilip Kepeği Alınmamıştır. 

Protein ve vitamin Açısından Zengindir. 

Adet

  150 TL. ve üzeri (100 Kg.kadar) UPS ve SÜRAT Kargo Ücretsiz

(Sepet Toplam ağırlığı 100 kg ve üzerine standart kargo ücreti yansıtılır)

  Güvenli Ödeme

Yapı Kredi Bankası Sanal Pos

  Hijyenik Paketleme

3 Katmanlı Paket

Kepeği Alınmadığı için Şekil vermek diğer siyez unumuza göre zordur. Bu sebepten dolayı ekmek dışında hamur işlerinde şekil vermek zor olabilir. 

Siyez Unu Özellikleri 

Kastamonu'da yetişen Siyez Buğdayından geleneksel yöntemlerle Taşdeğirmende öğütülmüştür.

Besin değeri yüksektir.

Siyez unundan ekmek ve çok çeşitli hamur işi yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Düşük gluten içerir.

Siyez genetik yapısının değişmemiş olması, antik tür olması, besin değerlerinin zenginliği vb.özelliklerden dolayı Slow Food Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından PROSEDİO seçilmiştir.

Siyez Unu Yapım Aşaması

1-Çiftçiden HACCP şartlarında  aldığımız siyezler  kalite sınıflandırmasına göre anbara stoklanır.

2-Anbara alınan siyez, içindeki taş-toprak, buğday, fiğ, saman gibi yabancı maddelerinden ayrıştırmak için Yüksek tonajlı selektörden geçirilir. 

3-Sellektörden çıkmış siyez dışı yabancı maddelerden buğday, çavdar, tırtıkale gibi maddeler yem hammaadesi olarak ayrılarak yem fabrikasına gönderilir.

Taş-toprak, saman gibi yabancı maddeler de üretim firesi olarak ayrılır.

Selektörümüzden 12 çeşit ayrıştırma yapma imkanı vardır.

4-Peyderpey yabancı maddelerinden ayrıştırılmış siyez yapılacak üretim amacına göre   1-yeniden ekim için,  2-Bulgur yapımı için  3- taneli hale getirilip un yapmak için kullanıma hazır hale gelmiştir.

5-Sellektörden geçen siyez, Taneli yani Soyulmuş Buğday haline geçirilip un yapmak veya taneli halde satış için DEVREKANİ DEVA SİYEZ ÜRÜNLERİ MAMUL-YARI MAMUL biriminde işleme tabi tutulur. Bu birimde TAŞAYIRICI makineden geçirilme, kabuk soyma, yabancı maddelerinde ayrıştırma işleminden sonra TANELİ SİYEZ elde edilmiş olur. Temizleme ve ayıklama işleminden geçen siyez artıklarından yem hammaddesi olabilecekler kalite kontrol sonrası yem fabrikasına sevk edilir. Atıklar fire olarak ayrılır.

6-Tane siyez satış için stoklanır ve/veya satış için sevk edilir. Doğrudan un öğütüm birimine (TAŞDEĞİRMEN deposuna) sevk edilir.

6-Ahşap değirmen deposunda yeterli bir süre bekletilen taneli buğday talep VE ihtiyaç durumuna göre :

AZ KEPEKLİ (80-85 randımanlı) UN,  ÇOK KEPEKLİ (%99,7 randımanlı) TAM TANE SİYEZ BUĞDAY UNU, özel siparişlere göre daha ince elekten geçirilerek ÖZEL UN elde edilir.

7-Değirmenden gelen unlar paketleme biriminde 1-2-5-10-kglık paketler halinde veya 25-50 kg.lık çuvallarda paketlenip satışa sunulur.

STBUN-002